Sivilceye iyi Gelen Vitaminler

Merha arkadaşlar. Sivilceye iyi gelen vitaminler hakkında bilgi vereceğim size.  Vuçudun sebum üretmesini düzeltmeye yarayan ve cilt yenilemesini sağlayan yiyecekler cilde renk verir. cilde iyi gelen vitaminler cildi besler. Vücudunuzun genel dumunu daha iyi hale getirir ve iyileştirir. A vitamini sivilceye iyi gelir mi? diye sorularınız olabilir. A vitamini sivilcelere iyi gelir. A vitamini vücudun bariyer fonksiyonlarını güçlendirme fonksiyonu vardır.

Sivilcenin kısaca tanımını anlatayım size. Deride bakterin etkilerine bağlı düzensiz bir biçimde yağ çıkması nedeniyle iltihaplı yagdır bana göre. Sivilce bazen vucutta sağlık sorunları olabileceğine, işaret eden yardım sinyallaride gönderebilir. beslenmenize dikkat edin. Genel bir bakımda bazen kozmetik ürünler sivilce nasıl geçer? sorusunun cevabını vermez. Ayrıca daha sivilceyi arttırabilir. Neden sivilcelerim çıkıyor? sorusunun nedenlerini arayın. Cildi yaplandıran ve yağ bezelerinin tıkanmasına sebebiyet veren yiyecekleri hayatınızdan çıkarmayı deneyin.

Sivilce Neden Olur?

Genellikle ergenlik dönemlerinde, sivilce birçok zaman hormonel uyumun, yada yeteri kadar düzgün beslenmemenin göstergesi olabilir. iç orgalarınızla ilgili sorunlarda olabilir.

Sivilce Nedenleri

Sivilcete nedenleri nelerdir;

  • Fazla yağ üretimi
  • Yağ ve ölü deri hücreleri tarafından tıkanmış saç kökleri
  • Bakteriler
  • Bir tür hormonun aşırı aktivitesi (androjenler)
  • A vitamini eksikliği, B2 vitamini eksiklikleri

Sivilce genellikle yüzünüzde, alında, göğsünüzde, üst sırtınızda ve omuzlarınızda görülür, çünkü cildin bu bölgeleri en fazla yağ bezine sahiptir. Saç folikülleri yağ bezlerine bağlanır.

Folikül duvarı şişebilir ve beyaz bir kafa oluşturabilir. Ya da fiş yüzeye açık ve karartılmış bir karara neden olabilir. Bir siyah nokta gözeneklerde sıkışmış kir gibi görünebilir. Ama aslında gözenek, havaya maruz kaldığında kahverengiye dönen bakteri ve yağ ile tıkanır.

Sivilce, saç folikülleri iltihaplandığında veya bakterilerle enfekte olduğunda ortaya çıkan beyaz bir merkezle kırmızı lekeler oluşturur. Saç foliküllerinin derinlerinde gelişen tıkanıklıklar ve iltihaplanma, cildinizin yüzeyinin altında sisteks topaklar oluşturur. Ter bezlerinin açıklıkları olan cildinizdeki diğer gözenekler genellikle sivilcelere karışmaz. (1)

Doğal Sivilce Tedavisi  ve En Etkili Sivilce Tedavisi Nedir?

Topikal sivilce tedavileri:

  • Çay ağacı yağı; Çay ağacı yağı daha yavaş çalışmasına rağmen, en az yüzde 5 çay ağacı yağı içeren jeller yüzde 5 benzoil peroksit içeren losyonlar kadar etkili olabilir. Olası yan etkiler arasında küçük kaşıntı, yanma, kızarıklık ve kuruluk bulunur. Çay ağacı yağı sadece topikal olarak kullanılmalıdır.
  • Sığır kıkırdağı. Yüzde 5 sığır kıkırdağı içeren kremler, günde iki kez etkilenen cilde uygulanır, aknenin azaltılmasında etkili olabilir.

Oral sivilce tedavileri

  • Çinko. Mineral çinko, yara iyileşmesinde rol oynar ve aknenin iyileşmesine yardımcı olabilecek inflamasyonu azaltır. Metalik tadı, şişkinlik ve ishale neden olabilir.
  • Bira mayası. Hansen CBS olarak adlandırılan bira mayasının spesifik bir suşu, ağızdan alındığında aknenin azaltılmasına yardımcı olur. Gaz (gaz) neden olabilir.

Not: Denemeden önce doktorunuzla belirli tedavilerin artıları ve eksileri hakkında konuşun. (2)

 

Sivilceye iyi Gelen Vitaminler

Sivilceye iyi gelen vitaminler arasinda; sivilce tedavisi için, diyet ürünleri ve vitaminler B, A, C, E, PP, çinko içeren vitaminler dahil.

Sivilce için C vitamini önemi: Bağışıklığı artırır, tahrişi hafifletir, cildin yapısını iyileştirir. Ayrıca, hasarlı bölgelerinin iyileşmesini hızlandırır, sivilceleri ortadan kaldırır, cildi iyileştirir.

Sivilce için E vitamini önemi: Hücre yenilenmesini aktif eder, gençlik süresini uzatır, cildi olumsuz çevresel faktörlerden korur.  Toksinler oluşumunu engelleyerek zarar oksidatif reaksiyonları geciktirir kılcal dolaşıma normalleştirir, oksijen kapak sıkıntısı dayanma yeteneğini arttırır. Ayrıca, vitamin keratinize hücrelerin rejenerasyonunu hızlandırır, inflamatuar reaksiyonların akışını, gözeneklerin tıkanmasını önler.

Sivilce için A vitamini önemi:  Yüzünde ve sırtındaki sivilce ile mücadele eder.

Sivilce için B vitamini önemi: Olası durumlardan cildi arındırır, damarlardaki dolaşımı iyileştirir. Sivilceden sivilce izlerini iyleştirir.

Sivilce için B3 vitamini önemi: Sebum oluşumunu azaltır, sivilce oluşmasını engeller, anti-inflamatuar etkiye sahiptir, Ölü hücrelerden cildi ayırır.

Sivilce için çinko vitamini önemi: Keratin seviyesini azaltır. Bu süreçler sivilce oluşum mekanizmasının temelidir. Nedeni ortadan kaldırılırsa, sorun kendi başına kaybolur. Ayrıca çinko yapısı skarlardan iyileştirir, zararlı güneş ışınlarına karşı cildi  korur.

 

Sivilceye iyi Gelen Vitaminler hakkında bilgilendirdik. makalemi begendiyseniz yorumları eksik etmeyin 🙂

 

 

 

 

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe