Web Sitesi Nasıl Satılır?

Web Sitesi Nasıl Satılır?

            Web sitesi satılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Bu konulara gösterilen özen ile doğru orantılı olarak web sitesinin satışı daha kolaylaşabilir ve müşteri memnuniyeti sağlanabilir. Web sitesini satmak için belli başlı forumlarda forum kurallarına göre ilan verebilir, sitenizi açık arttırmaya koyarak belirleyeceğiniz değerlerden satış yapabilirsiniz. Genellikle web sitesi satımında belli başlı özelliklerin öne çıkarılması gereklidir. İlan verilebilecek sitelerin (R10, iyinet.com, wmaraci) kendine özel ilan kuralları
bulunmaktadır ve site hakkında bilgi verilmesi yeterli kabul edilmektedir.

Web Sitesi Satılırken Hangi Temel Özelliklere Bakılmalıdır?

*Satılacak web site domaini, hostingi, webmail – mail, ve yönetim panelinin tamamı satışa
eklenmelidir.
*Web sitesinin temelinde kolay düzenlenebilir olması alacak kişi için büyük kolaylık sağlar.
*Siteye istenildiği zaman istenildiği kadar sayfa ekleme özelliği mutlaka mevcut olmalıdır.
*Web sitesinin foto galerisi olması satışı büyük oranda kolaylaştırabilecek bir etken olarak kabul edilirken, medyasız bir web sitesi satışının daha zor olduğunu kanıtlar araştırmalar yapılmıştır.
*Web sitesini sattığınız kişinin web sitesi ile karakteri uyuyor mu sitenin özgünlüğünü ve güncelliğini devam ettirebilecek mi?

Hangi Tür Web Sitelerinin Satışları Daha Çok Müşteri Çekiyor?

Özellikle bazı konularda satışı yapılan web sitelerinin ekstra bir talep içerisinde olduğu bilinmelidir. Tabi ki bu konular gün gün değişiklik gösterebilir fakat en güncel liste aşağıda bulunmaktadır.

1-) E-Ticaret Siteleri
2-) Haber Siteleri
3-) Film Siteleri

Web Sitelerinin Fiyatları Neden Birbirinden Bu Kadar Farklı?

Genel olarak firma sahibi insanlar kendi ürünlerinin kalitesini yüceltmek amacıyla daha yüksek kaliteden satışı uygun görürler, hizmet sektöründe bulunan temel sorun bu fiyat farkını yaratır ölçülebilmedir. Firmaların kendi arasında rekabetlerinde ölçülebilme yarışları dolayısıyla fiyat farklarının çok olduğu görülmektedir.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe