Web Site Analizi Nasıl Yapılır?

Web Site Analizi Nasıl Yapılır?

Web Site

Çeşitli konularda çeşitli kategorilerde istenilen yönergede açılabilecek olan sitelerin Google’da üst sıralara çıkabilmek için belli başlı SEO denilen özellikleri içerisinde bulundurmaları gerekir. Bu özelliklerin sitede bulunup bulunmadığını SEO analiz yöntemi ile web site analiz şeklinde açığa çıkartılabilir. SEO analizi birçok alanda yapılır ve bu alanların her biri gereklidir. Bu alanlardan bazıları

*Başlık Uzunluğu
*Anahtar Kelime Uzunluğu
*Açıklama metin uzunluğu
*Heading Etiketleri
Olarak tanıtılabilir.

Web site analizi sadece sahip olunan site için değil rakip siteler üzerinde de eksik oldukları noktalardan öne geçebilmek için analiz yapılabilir.

Analiz Nasıl Yapılır?

*Öncelikle rakip sitenin veya sahip olunan sitenin genel yapısı incelenir. On Page (SEO) konusundaki uyumluluğu incelenir ve not edilir.
*Daha önceden bulunan Off Page (SEO) çalışmaları var mı diye kontrol edilir. Eğer var ise uygunluk ve etiklik durumları incelenir.
*Başarı istenen anahtar kelime belirlenir bu anahtar kelimede sahipliği bulunan sitenin kaçıncı sırada çıktığı, rakip sitelerin kaçıncı sırada çıktığı belirlenir.
*Arama sonuçlarında sahipliği bulunan sitenin üstünde bulunan sitelerin durumu kontrol edildikten sonra backlink çalışmaları kontrol edilir.
*Rakip sitelerin hangi arama motorlarında göründükleri ve arama motorlarında ne şekilde göründükleri belirlenir.
*Sahipliği bulunan site veya rakip siteler için ortak adım olan Alexa, Pagerank, TrustRank değerleri incelenir.
*En sonunda rakip siteler için özgün içerik veya çalıntı içerik kullananlar ayırılır.

Günümüzde aynı anahtar kelime aynı içeriğe sahip bir dolu site olmasından dolayı Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak tabi ki kolay olmuyor. Bu durumun sağlanması için sağlam bir SEO çalışması gerekiyor ve bu işlem SEO uzmanları tarafından yapılabiliyor. SEO uzmanlarının ilk adımı ise analiz etmektir. Bu analiz etmenin sonucunda SEO işlemlerine başlanabilir.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe