Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır?

Zayıf olaran herkesin tek bir derdi vardır. Nasıl kilo alıcam? kilo alma yolları ve hızlı kilo aldıracak yiyecekler diye araştırmaya koyulurlar, işte biz bu sorularınızın cevabını verdik.

Kızgın yağ da uzun süre pişmiş ve karbonhidrat oranı yüksek olan her besin vücut ağırlığını yükseltemeye yöneliktir, vücudumuza girdiğinden beri olumsuzluklarıyla karşılaşırız. Böylelikle obezite hastalığı karaciğer de yağlanma ve birçok problem ortaya çıkar. Bunların engellenmesi için vitamin ve mineral açısından zengin olan besinler bol bol tüketilmelidir.

Patates Kızartması

Yapılan alış verişler den sonra, iş yerinde verilen öğle aralarında genellikle yemeğin yanında atıştırmalık olarak çok fazla tercih edilir. Fakat bol miktarda yağ ve tuz içerdiği için kilo aldırması da bir hayli kolay olur. Bu sebepten dolayı günlük hayatta en az derecede tüketilmesi gerekmektedir.

Un Tuz Şeker

Un içerdiği karbonhidrat sayesinde vücutta yağ olarak ve unla yapılan çoğu yiyecek bu açıdan zararlıdır. Vücutta yağ olarak depolandığı için vücut kitle endeksini de yükseltir, çok tüketildiği taktir de ilerleyen yaşlar da şeker hastalığına kadar yol açabilir. Tuz içende bulundurduğu mineraller bakımından zengin olsa da vücutta su tutar ve bu yüzden vücudun belirli bölgelerinde ödem meydana gelir bu ödemlerin ortadan kaldırılması için de bol miktarda su tüketilmesi gerekir aynı zaman da tuz tüketiminin azaltılması gerekir.

Şeker işlenmiş gıda paketlerin içine giren her türlü şeker hafızayı zayıflatma ciltte erken oluşan kırışıklık diş çürüklüğüne ve obezite ye yol açmakla birlikte vücudun savunma mekanizmasını zayıflatma ve şeker direncine sebep olma gibi birçok zararı görülmüştür. Un, tuz ve şekerin bir araya gelip oluşturduğu bütün besinlerde vücutta bulunan kiloların artışında hızlanmaya neden olur.

Sağlığa Zararlı Ve Vücut Ağırlığını Yükselten Besinler

1. Hazır meşrubatlar.
2. Yağlı ve işlenmiş etler.
3. Kızartılmış yiyecekler.
4. İşlenmiş tereyağı.
5. İşlenmiş tahıllar.
6. Trans yağ.
7. Makarna.
8. Asitli meşrubatlar.
9. Salata ve çeşitli et sosları.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe