Saç Boyası Nasıl Akar

Saç Boyası Nasıl Akar

Saçınızı evde boyadınız fakat istediğiniz tonu yakalayamadınız ya da saçlarınız tahmin ettiğinizden daha koyu oldu. Haliyle yıpranmış saça tekrar kimyasal uygulamak da istemiyorsanız, renkten aşama aşama kurtulmanın bir kaç yolu var. Özellikle evde kendinizin yapacağı bu yöntemlerle saçın rengini akıtabilir ya da soldurabilirsiniz. Saç boyası akıtma işlemleri özellikle yeni boyattığınız ve rengini beğenmediğiniz saçlarda işe yarayacaktır.

Uzun süredir saçınızda olan boyayı akıtmak daha zordur hatta saç tonunun farklılık göstermesi sebebiyle sonuç dahi alamayabilirsiniz. Genellikle saç rengi açık olup üzerine koyu boyayan renklerde olumlu sonuçlar elde edilir. Bütün bunları yaptıktan sonra akıtacağınız boyanın altından eski saçlarınız çıkmayacaktır. Saç boyası akıtma işlemleri, çoğu zaman boyanan renkten memnun kalmayıp, yenisini boyamak için, var olanı akıtma işlemidir. Peki, evde kimyasal bir işlem uygulamadan, saç boyasının rengini nasıl akıtabiliriz?

1) Beyaz Sabun

Her evde bulunan beyaz kalıp sabun saçlarınızın rengini akıtmakta size oldukça yarar sağlayacaktır. Şampuan yerine bir süre beyaz sabun kullanırsanız su ile birlikte rengin aktığını ve solduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer saçlarınız yıpranmışsa ve sabunla daha nemsiz ve kuru hale geldiyse duruladıktan sonra saç kremi ile dengeleyebilirsiniz.

2)Kepek Şampuanı

İstemediğiniz saç boyasından kurtulmak için deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise kepek şampuanı. Yine saçlarınız sabunda olduğu gibi kuruyacaktır. İşlemden sonra saç kremi uygulayabileceğiniz gibi sürekli kullanımda saçı fazla kurutacağı için Hindistan cevizi ya da badem yağlarından da destek alabilirsiniz. Hafta da 2 kez uygulayacağınız yağları, en az 20 dakika bekletirseniz kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

3) C Vitamini

Bu yöntem diğerlerine göre daha az bilinen ama daha etkili olan bir seçenek. C vitaminlerini eczaneden temin edebilirsiniz. Toz yerine tablet tercih edin onlar daha fazla işe yarayacaktır. Tek yapmanız gereken tabletleri güzelce ezmek ve şampuanınızın içine dökmek. Yarı kalıcı boyaları saçtan akıtmakta çok başarılı. Eğer saçlarınız beklediğinizden koyu olduysa c vitamini tercih edebileceğiniz yollardan biri.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe