Sağlıklı Zayıflamak İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı zayıflamak için yapmamız gereken birçok şey vardır fakat yine sağlıklı zayıflamak için yapmamız gerekenler de çoktur.

 Göbeğimizde, basenimizde, bacaklarımızda ve daha birçok bölgemizdeki fazla kiloları vermek için kendimizi zorlar, aç bırakır, gereksiz, sağlığımıza zarar veren zayıflama haplarından kullanırız. Aslına bakılırsa bunlara gerek yoktur. Sağlığımızı tehlikeye atmadan, kendimizi yormadan ve aç kalmadan sağlıklı bir şekilde zayıflayabiliriz.

Zayıflamak İsteyip Hata Yaptığımız Noktalar:

Zayıflamaya çalışırken fazla hata yaparız. Buda kilo vermemizi olumsuz yönde etkiler. Örneğin zayıflamaya karar verdiğimiz zaman bunu sağlığımız için olduğunu unutmamalıyız. Zayıflamamızın amacı hiçbir zaman dalga geçinilmek, çirkin olduğunu düşünmek olmamalı. Zayıflamayı tamamen kendi sağlığımız için yapmalıyız. Fazla kilolarımızın sağlığımızı tehdit ettiği ettiği için zayıflamalıyız.

Bir diğer yaptığımız hata ise az yemek yiyip çok  spor yapmaktır. Bu yanlış bir düzendir. Bu yöntem uygulandığı zaman evet kilo verilir fakat verilen kilolar geri hızla alınır. Bunu istemeyiz. Yapmamız gereken çok yemek yiyip çok spor yapmaktır. Veya eğer az yeniliyorsa az spor yapmaktır. Aksi takdirde hızla verilen kilolar hızla alınır.

Kilo Vermek İçin 3 Etkili Yöntem:

  1- Su Tüketin
Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız su içmek çok önemlidir. Günde en az 2 litre olmak üzere çok fazla su tüketmek gerekir. Aslında su bir tek zayıflatmakla kalmaz. Yeterince tükettiğimiz zaman bizi güzelleştirir ve sağlığımızı korur. Suyu sık sık tuketmeliyiz.

  2- Metobolizmanızı Şaşırtın
Sizde “Su içsem yarıyor.” ya da” Çok bir şey yemesem bile kilo alıyorum.” diyorsanız metobolizmanız yavaş olabilir. Neden metobolizmam yavaş diyorsanız bunun arkasında bir hastalık olabilir. Bunun için doktora başvurabilirsiniz. Metobolizmam nasıl hızlanır diyorsanız bunun için en iyi cevap metobolizmanızı şaşırtmak olacaktır. Örneğin Sabah kahvaltınızda yumurta, peynir, zeytin gibi çok fazla yedikten sonra akşam sadece bir salata yerseniz metobolizmanız şaşıracaktır. Bu sayede sindiriminiz hızlanır. Veya Bir hafta boyunca yeteri kadar yemek yiyip sağlıklı beslendikten sonra haftanın bir günü kendinizi şımartabilirsiniz. O gün biraz çikolata yiyerek yine metobolizmanızı şaşırtabilirsiniz.

  3- Egzersizler Yapın
Sağlıklı beslenerek hızlı bir şekilde kilo verilebilir ama zayıflamanızı daha da hızlandırmak ve zayıflarken vücudun sarkmasını engellemek için egzersizker yapmalıyız. Mesela kısa mesafeli yerlere giderken yürümeyi tercih ederek 1-0 öne geçebilirsiniz. Ya da asansörü kullanmayı bırakabilirsiniz. Otobüsle eve giderken bir durak önce inip eve yürüyerek gidebilirsiniz. Bunların dışında evde, reklam aralarında yapacağınız küçük bir egzersiz sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olabilir.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe