Migren Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Migren Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Migren ağrısı deyince aklımıza dayanılması güç bir baş ağrısı gelir. Bu ağrı öyle şiddetlidir ki migren olmayan bir insandaki baş ağrısı ile asla kıyaslanamaz. Kişi bu ağrı sırasında başını duvarlara vurabilir, başını yok etmek hatta kendini bile öldürmek isteyebilir. Migren çeşitli ataklarla belirtilerini verir. Migren tutmadan alınacak bazı önlemler size çok büyük yarar sağlayacaktır. Migren ağrısı hafifletme yollarını sizler için hazırladık. Bu yöntemlerle migren ağrınızı azaltabilir veya tamamen geçirebilirsiniz.

 

Migren Ağrısı İçin Önlemler

 

* Sirke içine kına çiçeğini daldırmanız migren ağrınızı büyük ölçüde hafifletir. Tabi bunun yanında alnı ovuşturmanız ve masaj   yapmanız da gerekecek.
* Başın etrafının ıslak bir bezle sıkı bir biçimde sarılması migren ağrısı dindirmek için etkili bir yöntemdir.
* Badem yemek migren ağrılarına iyi gelmektedir. Badem yiyerek migren ağrılarınızı azaltabilirsiniz.
* Taze üzüm suyu tüketmeniz de migren ağrıları için etkili bir çözüm olacaktır. Taze üzüm suyu ile migren ağrınız ciddi oranda azalabilir.
* Limon kabuklarını ince hamur haline getirin ve alnınıza yapıştırın. Bunu yaptıktan sonra migren ağrısı dindirmek için etkili bir çözüm bulmuş olacaksınız.
Sizlere bahsettiğimiz bu çözümler denenmiş ve kanıtlanmış çözümlerdir. Siz de bu uygulamaları yaparak migren ağrılarınızda kurtulabilirsiniz. Migren ağrılarında önemli olan atak başlangıcı sırasında bu uygulamaları yapmaktır. Bu yüzden migren ataklarında hemen bu uygulamaları yaparak çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe