Adet Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Adet Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Adet ağrısı kadınların dayanma noktasını zorlayan, hayatı zehir eden dayanılmaz bir ağrıdır. Kimi kadınlar adet dönemini rahat bir şekilde küçük ağrılarla geçirirken kimi kadınlar ise bu dönemde dayanılmaz sancılar çeker. Peki adet ağrısını doğal yollarla nasıl geçirebiliriz ?

Adet Ağrısı İyi Gelen Doğal Yöntemler

Zencefil : Prostaglandin seviyesi adet ağrısını yükseltip indiren bir seviyedir. Zencefil ise tarihten bu yana kullanılan ve prostaglandin seviyesini indiren doğal bir yöntemdir. Adet ağrısını geçirmek isteyenler Zencefil çayını limon veya bal ile tüketerek günde 3 kullanımla ağrıyı ciddi oranda azaltabilirler.

Tarçın : Adet ağrısına iyi gelenler arasında bulunan Tarçın, içinde bulundurduğu doğal antispazmodik içeriklerle adet sancısını büyük ölçüde azaltır. Sıcak bir bardağın içine 2-3 çay kaşığı tarçın koyup kaynattıktan sonra soğumasını bekleyip bal ile tüketebilirsiniz.

Fesleğen : adet sancısı dindirmek isteyenlerin kullanabileceği etkili bir kaynaktır. Fesleğen ağrılara yönelik azaltıcı bir etkiye sahiptir. Fesleğen tüketerek adet sancınızı azaltabilirsiniz.
Papatya Çayı : Anti – İnflamatuar özelliğe sahip papatya çayı adet sancısı dindirmek için en etkili yöntemlerden biridir. Adet sancısını dindirmek yada ciddi oranda azaltmak papatya çayı ile mümkündür.

Maydanoz : Adet sancılarını gidermekte oldukça etkili olan apiol ve myristicin maddelerini taşıyan maydanoz doğal bir şekilde tüketilerek yada kaynamış su bardağının içinde tüketilerek adet sancınıza çare olabilmektedir.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe