Odayı Nemlendirme Yöntemleri

Kuru ve nemsiz havalar, çatlak dudaklardan ve kuru cilt derisi ve deride kaşıntı olur, bu rahatsızlıklar gece uykunuzu bölebilir. Genellikle nemsizlik kışın artabilir, evin sıcaklığını korursuz fakat nem daha çok azalır. Doğal olarak oda nemlendirme yöntemlerini size sunağız. Oda nemlendirici cihazlar, elektirik faturanız da bütçenizi de sarsabilir, ve yerde kaplar. Size tasarruf edeceğiniz doğal oda nemlendirme yöntemlerinden örnekler vereceğiz.

Odayı Nemlendirmede Aşama 1

 

Odayı Nemlendirmede Aşama 1

Odayı Nemlendirmede Aşama 1

 

Banyonuzu yaptıktan sonra küvetin içinde biraz sıcak su bırakın. Su soğumaya yeltenirken, buharlaşmaya izin verir. Duş yaptıktan sonra odayı nemlendirmek için banyonun kapsını açık bırakın.

Odayı Nemlendirmede 2. Adım

transpirasyon

Odanızda transpirasyon ismi verilen bitki ekleyin. bu bitki evin havasına nem ekleyebilir. Bu bitkiyi suladığınızda, nem bitkiden kökünden ve gözenekler halinde yapraklarına kadar ilerliyecektir. Oluşan nem odaya boşalır. Sonuç olarak tasarruflu bir şekilde odayı nemlendirme işlemiş gerçekleşir.

Odayı Nemlendirmede 3. Adım

Elbiseleri odanızda kurutun. Sandayenin arkasına elbiseleri asın. Elbise kuruma makınasını fazla çalıştırmak elektirik faturanızı arttırır, bu yüzden elbiseleri odada kurutun hem odayı nemlendirme islemi yapsın hemde doyal yolla kurusun.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe