Yağlı Saçlardan Kurtulma Yöntemleri

Merhaba aradaşlar. Yeni bir sabahta  size denediğim saçıma uyğuladığım, yağlı saçlardan kurtulma yöntemleri adı altınta işini  hakkıyla veren yöntemlerden, aynı zaman diliminde birkaç üründen bahsetmek istiyorum. Her dakika ve an temiz ve düzgün, şekil alan  saçlar malesefki olmaz. Zamansız işiniz çıkar birden ve dışarı gitmek gerekebilir; saçları yıkayabilmek  için yeterli zamanımız olmayabilir. Yağlı saçlardan kurtulmayı istersiniz, saçlar yağlı ve kötü bir şekilde. Evet böyle bir zaman diliminde ne yapabilirsiniz? Yağlı saçlardan yıkamadan kurtulma yöntemlerini araştırcaksınız. Peki saçları yıkamadan nasıl temiz gösterebilirim?
Böyke zamanlarda bana yardım eden 3 esas  ürünler var.  Her kullanışta çok  kullanırım. Demin, hep birlikte ‘Yağlı saçlarla nasıl başa çıktığımı, Saçı Nasıl Şekillendirmeli? ve saçlar için hangi ürünleri deniyorum?’ bu konulardan bahsedelim.
(1):  Saç Nemlendirme: Saçların en iyi kardeşi nemdir. Yağlı saçları olan biriyim. Yalnız saç uçları olabildiğince kuru saçlara sahibim. Saç Kuruması demek gelişen zamanlarda kırık saç uçları olabilmesi demektir. Bu nedenden dolayı saçları şekillendirme öncesinde, saçları aşağı doğru salıp  çok az  miktar suyu ele koyup  saçlara uyguladım. Saç Tarama işlemi saçları hazırlamak için çok öenmli bir husustur. Saçları ne çok ıslakten yada saçları çok kuruyken taramalı. Her ikiside oldukça zararlı olabilir. Hafif nemli saçı taramak sürekli olarak  idealdir.
(2).  Saç Tarama: Saç tarama şekili kadar kullanılan tarak önemli. Saçları  fazla yormayacak geniş aralıkları olan tarak bir tercih edin. Hafif nemli olan saçlara bu tarak ile saç uçlarından başlayıp yavaş  ilerleyen bir şekilde saçlardali düğümleri çözerek ilerlerlemek gerekir.. Geniş agızlı tarak kullanma acısı olmayan  vede daha sağlıklı  tarama işemi sağlıyor.

(3) Saçı Sıcaktan Koruma: Saçlarımı günlük dış etkenlerden korumak için saç bakım ürün kullanmak gerekiyor. Bu durumda, saçı ısıdan koruyabildiğini iddia eden bir sprey, krem vs değil. Loreal Elseve Mucizevi Yağı kullandım. Saçları hem nemlendirmiş vede  sıcaktan korumuş olacaktır.
(4) Saç Şekillendirme : Saç düzleştiricimi az sıcaklıkta ısıtıp, saçlara orta orantılı kalınlıkta tutamlar olacak şekilde alıp dalgalar yaratabilmek için deniyorum. Saçların doğal görünmesini istediğim için saçın her tutulan kısmına değilde  bazı ön kısımlarda ki saçlara birazdaha özenli bir şekilde uygulama yapıyorum.
Saça Hacim Kazandırma

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe