Kahve Telvesi ile Yüz Bakımı

Kahve Telvesi ile Yüz Bakımı

Pek çok kadın kahve içmeyi oldukça sevmektedir. Fakat içilen Türk kahvelerinden sonra acı ve daha katımsı olan telve kısmı içilmek yerine dökülmektedir. Fakat içeriği ile maskelerde kullanılabilen ve cilt için faydalı olan telvenin deriye ve deri altına birçok faydası bulunmaktadır.

Kahve Telvesinin Yüze Faydaları Neler?

Kahve telvesinin hem yüz için hem de cildin diğer bölgeleri için pek çok faydası vardır. Bu faydaların arasında şişliği almak, lekeleri iyileştirmek ve benzerleri de bulunmaktadır. Bir ciltte istenilen neredeyse her özelliği gösterebilen bir maddedir. Pek çok farklı maskesi yapılır.
Yeşil çay bulunmayan ev veya farklı ortamlarda uykusuzluktan, ağlamaktan ya da farklı sebeplerden meydana gelen gözaltı veya üstü şişliklere telve iyi gelmektedir. İstenirse incecik bir bezin üstüne sarılarak ya da kapalı gözün üstüne direk olarak sürülebilir. Bir saatin ardından hatta bazen daha erken şekilde etkisini göstermektedir.
Ciltte bulunan her türlü lekeyi beli bir zaman sonra tedavi eder. Güneş yanıkları, izleri, sivilceler, siyah noktalar ve yağ bezelerini belli bir süre düzenli uygulama ile yok edilebilir. Fakat denildiği gibi uygulamanın düzenli olması gerekmektedir. Haftanın daima aynı günü ya da aynı günleri uygulanmalıdır. Birden fazla maske ya da kimyasal krem kullananlar haftanın sadece bir günü uygulamalıdır.
Kahve telvesinin en güzel yanlarından biri de yanakta ince ince çıkan tüylerin kahve telvesi ile dökülmesidir. Tabi sadece kahve telvesi fazla işe yaramaz. İçine katılan bir miktar bal ile sonuç daha hızlı alınabilir. Bir süre sonra yanak bölgesindeki tüyler seyrekleşir ve bir süre sonra neredeyse hiç çıkmaz.

 

Lekeler için Kahve Telvesi Tarifi

İçilen kahveden ne kadar telve kaldıysa kaşık yardımı ile bir kâseye koyulmalıdır. Kâsede telvenin üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ve iki damla limon suyu ilave edilip karıştırılmalıdır.

 

Tüyler için Telve Tarifi

Bir fincan telvenin içine bir tatlı kaşığı bal koyulur ve karıştırılır. Bu karışım tüyleri az olan kişilere yetecektir fakat fazla olan kişiler iki katıyla uygulamalıdır.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe