Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Kadınlar için en önemli bakımlardan biri cilt bakımıdır. İnsan cildi sürekli kirli hava ile temas etmektedir. Dolayısı ile gün sonuna kadar oldukça yıpranmaktadır. Bu yıpranmaları aza indirmek veya en azından sorunları giderebilmek adına düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılması gerekmektedir. Cilt bakımı konusunda gerek uzmanlar tarafından önerilen bakım kremleri, kürleri, tonikler, peelingler bulunmaktadır, gerekse doğal ürünler kullanılarak cilt bakımı uygulaması yapılabilmektedir.

Doğal ürünlerde; taze salatalığın dilimlenerek göz bölgesine koyulması, zerdeçalın su ile karıştırılıp maske haline getirildikten sonra yüze uygulanması, tek başına balın yüze sürülerek bir süre bekletildikten sonra yıkanması, domatesin içinde bulundurduğu özelliklerle cildin sıkılaşmasını sağlayacağı için, domates suyunun gece yüze sürülerek, gece boyu yüzde bekletilmesi, bir şişenin içine dörtte birine sirke, dörtte üçüne su eklenerek hazırlanan karışımı günlük tonik olarak kullanmak, 1 çay kaşığı karbonatı bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırarak yüze uygulanması durumunda renk dengesini sağlaması ve akne tedavisine iyi gelmesi gibi doğal yöntemler kullanılabilmektedir.

Saç Bakımı

Cilt bakımı önemi kadar saç bakımı da önemli olmaktadır. Belli bir düzende ( haftada 2-3 kere ) saçlara masaj yapılarak yıkamak, iyi durulamak, saç bakım kremlerini saç uçlarına uygulamak ve saç kırıklıklarını düzenli bir şekilde aldırmak gerekmektedir. A,C,E,H vitaminlerini de düzenli tüketmek saçın beslenmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca yine doğal bakım kürleri de bulunmaktadır.

El ve Ayak Bakımı

            Kişisel bakım tüyoları olarak düşündüğümüzde el ve ayak bakımı genelde unutulmaktadır. Oysa bedenin her bir bölümü insan için önemlidir. El ve ayak tırnaklarının temizliğine dikkat edilmesi, nemlendirici kremlerle masaj yaparak uygulamak, ayaklar için çorapları temiz tutmak ve düzenli değiştirmek oldukça önemlidir. 2 günde bir çorap değişimi yapmak ayak sağlığı için dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe