Havuç Maskesi ile Sağlıklı Cilt Bakımı

Havuç Maskesi Nedir ve  Neden Havuç Maskesi Yapmalıyım?

Havuç maskesi, adından da anlaşılacağı üzere bol havuç içeren ve cildin birçok vitamin ihtiyacını karşılayan, besleyici bir maskedir. Yüz için oldukça fazla yararı vardır. Evde yapılabilecek kadar basit olan bu maske, doğal yoldan cildi besler, deri altındaki ve üstündeki kirlerden arındırır, ciltteki ölmüş derileri atarak daha genç ve parlak bir cilde sahip olmayı sağlar.

Havuç Maskesinin Faydaları

Havuç maskesi içerisindeki tüm malzemelerin doğal olduğu bir maskedir. Bu nedenle cilde hiçbir türlü zarar vermez. Sadece havuca ya da içerisinde bulunan malzemelere alerjisi olanlar bu maskeyi uygulamamalıdır. Alerjisi olanların cildinde kabarma ve kaşınma görülebilir.
Havuç maskesi doğal peeling etkisi göstermektedir. Haftada bir yapılması tavsiye edilir. Başka maske kullanmayanlar belli aralıklarla haftada iki kere de kullanabilirler.
Havuç maskesi ciltteki ölü deriyi atmaya yardımcı olur. İçerdiği bol A vitamini ile cildin daha genç ve güzel görünmesine de yardımcı olmaktadır.
Ciltteki izlerin geçmesini de sağlamaktadır. Daha öncesinde sıkılan sivilce izleri ve ciltte kalan güneş lekeleri gibi sonradan çıkan, ciltteki görüntüyü bozan lekelerin tümünü düzenli bir kullanım ile yok etmektedir. Bu etkinin görülmesi için maskenin belli bir süre ve düzenli şekilde kullanılması gerekir.
Havuç maskesi sivilce izlerine iyi geldiği gibi aktif sivilceleri de düzenli bir kullanım ile söndürebilmektedir. Yapılması gereken tek şey havuç maskesi kullanırken yüzü düzenli bir şekilde temizlemek ve yağ oluşumunun önüne geçmektir.
Sivilcenin yanı sıra siyah noktalara da iyi gelen bu maskenin yapımı gayet kolaydır.

 

Havuç Maskesi Yapılışı (Havuç Maskesi Nasıl Yapılır)

Havuç Maskesi Malzemeleri:
– İki büyük boy havuç
– Bir yemek kaşığı bal
-Bir yemek kaşığı yoğurt

Havuç Maskesi Hazırlanışı:

Üç malzeme de birbirlerine iyice karıştırılır. Tüm malzemeler tam anlamı ile karıştırıldığında yüze sürülür. Maskenin yüzde kalması süresi otuz dakika ile bir saat arasındadır. Cilt tipi hassas olanların otuz dakikadan fazla bekletmemesi gerekir. Diğer cilt tipleri de kendi cilt ihtiyaçlarına oranla bekletmelidir. En fazla bekleme süresi akneye yatkın yağlı ciltler içindir ve bir saattir.

 

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe