En İyi Saç Bakım Yağı Hangisidir?

Saçlarımız Bizim İçin Değerlidir

Öyleyse saçlarımıza nasıl bakmalıyız? Hangi yağları kullanmalıyız? Saçlarımız, güzel görünmemizi sağlayan en önemli unsurlardandır. Dolayısıyla sağlıklı ve canlı bir saç, bizi daha da mutlu eder. Saçlarımızın sağlıklı ve canlı, parlak olması için de bakıma ihtiyacı vardır. Saç bakımı için en etkili bakım ürünlerinden birisi de saç bakım yağlarıdır. Saç bakım yağları, saçların dışarıdan beslenerek sağlıklı uzamasına, canlı ve parlak bir yapıda olmasını sağlar.

Saç Bakım Yağlarının Faydaları

Saç bakım yağları, her saç tipine, saç sorununa göre farklılık göstermektedir. Birçok markanın saç dökülmesi, kuruluk, saçlarda cansızlık gibi sorunlara yönelik saç bakım yağları mevcuttur. Ancak son zamanlarda organik ve doğal ürünlere talebin artmasıyla bitkisel yağların da saç bakımında büyük bir yeri olmaya başlamıştır. Hatta birçok markanın ürünlerinden daha etkili ve daha uygun fiyatlı olması bitkisel saç bakım yağlarına olan ilgiyi arttırmıştır. Tabi bu yağları düzenli ve sürekli kullandığımızda saçlarımızdaki etkisini görebiliriz. Haftada bir,  gece yatarken saçımıza sürüp bekletmek, yağın saç tarafından iyice emilmesini ve etkisini göstermesi için faydalı olacaktır.

Peki, hangi yağları kullanmalıyız? En iyi saç bakım yağı hangisidir?

En iyi saç bakım yağı, her zaman en doğal olandır. Zeytinyağı, her derde deva olduğu gibi saç bakımında da yeri son derece önemli, mucizevi bir yağdır. Saçların sağlığı için önemli olan E vitaminini içinde barındıran zeytinyağı, saç derisine ve köklerine oldukça faydalıdır. Sağlıklı saç kökleri de saçların hızlı uzamasına ve güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda da saç derisinin nem ihtiyacını karşılar.

Hindistan cevizi yağı, son zamanların en popüler yağlarından ve saça faydası yadsınamaz bir gerçektir. Bu yağın içerisinde de E vitamini bulunmakta ve içerisindeki çeşitli yağ asitleriyle de saçları nemlendirir, parlaklık verir, hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç kuruluğu ve kepekten şikâyet edenlerin kesinlikle kullanması gereken ve her evde bulunması gereken bir yağdır.

Çam terebentin yağı, kokusu hoş olmasa da özellikle saç uzamasına yardımcı olduğu için çok kullanılan bitkisel yağdır. Düzenli olarak kullanıldığında saç köklerini besleyip, onarır bu yüzden saç dökülmesine iyi gelir. Kokusundan rahatsız olanlar da kremsiz şampuanla karıştırarak kullanabilir.

Argan yağı da, saç bakımında çok popüler bir o kadar da değerli mucizevi bitkisel yağdır. Saçlara faydası sonsuz olan bu yağı, piyasada da birçok ürünün içerisinde görebilirsiniz. Ancak güvenilir markadan, güvenilir yerlerden alın. Çünkü argan yağı, etkili olduğu da kadar da fiyat olarak biraz yüksek bu yüzden de güvenilir yerlerden temin edilmelidir. Saç derisini nemlendiren saça parlaklık ve canlılık veren, zayıf, kırılan saçları güçlendiren bu ‘sihirli yağı’ kesinlikle evinizde bulundurun.

Sarımsak yağı, saç dökülmesini önleyen en iyi yağlardan bir tanesidir. Keskin, hoş olmayan bir kokusunun yanı sıra faydaları çoktur. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamadığında, saç derisinde ve köklerinde oluşan sorunlara yönelik çözüm olarak sarımsak yağı tercih edilebilir. Aynı zamanda sarımsak yağı, kan akışının da artmasını sağlayarak saç köklerinin güçlenmesini sağlar.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe