Blogdan Nasıl Para Kazanılır? | Para Kazanma Yolları

Herkes bir blog kurabilir, fakat herkes blogdan para kazanma yollarını bilmez. Blogunuzun para kazanmasını istiyorsanız, aşağıdaki durumları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Blogdan para kazanma

Bir blogdan nasıl para kazanılır? Hedef kitleniz, hedeflerine ve işlerine bağlı olarak çeşitli seçenekler olabilir.

 Üretim: Bir danışmanlık işin varsa, satış için siteye’ya ihtiyacınız olacak. Blogun, okuyucularınızın sizinle iletişime geçebilmesi ve harekete geçirmek için mesajlara (hizmet satın al veya abone olun) bağlantılara sahip olması gerekir. Böylece, blog, işinizin bir çeşit devamı olacak ve kazanacak ayrı bir alan olmayacaktır.

Doğrudan satış: Herhangi bir ürün satıyorsan, blogdan daha fazla fırsat yakalayabilmeye yardımcı olmalıdır. Mesela giyim mağazası, el yapımı ürünler gibi e-kitaplar açtığını varsayalım. Potansiyeli yüksek müşteriler için yararlı olacak blog bilgilerinizide yayınlayın ve arkasından  bunları ürün sayfasına yönlendirin.

Reklam: Kabul edilebilir  trafikle, takipçilerininize birşey satmasanız dahi blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Blogunuza Yerleştirdiğiniz reklamların tıklama sayısı için size trafik miktarını veya (mümkün olan en fazla) için ödeme yapacaktır.  Reklamverenlerle iletişim kurmayı deneyin. Ancak, reklamların birçokğu kişiler için can sıkıcı olduğunu unutmayın. Bu yüzden, ilk başlangıçta çok dikkatli şekilde reklam ve yararlı içerikler arasındaki dengeye dikkat edin.

 

Blog Yönlendirme linkleri: Farklı şirketlerin ürün ve hizmetlerine linkler yerleştirmeyi içeren para kazanmanın başka bir yolu. Bağlantılardaki geçişlerden sonra yaptırılan her satıştan kârın yüzdesini alacaksınız. Kabul edilebilir trafik ile, bu yöntem iyi kolay para kanzanma yollarını bulmuş olacaksınız.

 

Blog Trafiğini Artırma ve Blogdan Para Kazanma

Her hangi bir para kazanma yöntemlerini seçmeniz önemli değildir. Yayınlarınızın okuyucular tarafından çok miktarda insanların ziyaret etmesi gerekir. Trafik ile çalışmak üç aşamada gerçekleşir.

Hedefleme: Daha doğrusu, Doğru olan hedef kitlesini bulabilmeniz gerekmektedir. Normal olarak, birden fazla kitleye sahip olabilmek için yeterince fazla bir ilgiçekici bir alanı tercih etmelisin, Tabi fazla miktarda rakipleri görmemek  için çok geniş bir alan değil. Kitlelerinizi ve rakiplerinizin makalelerini incelemeyi deneyin ve kişilerin gerçekten ihtiyaç duymak istediği eşi olmayan  bir şeyler bulmayı deneyin.

Özgün içerik yayınlamak: Özgün içerik, gerçekten, eşi olmayan, kullanılabir ve özgünlüğü kaliteli yazılı materyallerdir. Okuyucularıza verilen daha iyi işe yaran bilgiler, bloglarınızı  çok fazla beğeneceklerini görceksiniz. Hatta arkadaşlarına bunlardan bahsedeceklerdir.

Reklam ve destek: Kaliteli içerik alt yapısına sahip olmanız bile, makalelerinizi tanıtmadan çok fazla ileri gitmek zor olur. Markalarınızın itibarı ile mutlaka ilğilenin, SEO algoritmalarını mutlaka anlayın.

Blog Kalitesi arttırma

Bir gelir kaynağına sahip olmak için, blogunuzla uzun süre ilgilenmeniz gerekir. Sürekli alakalı konularla olmasını sağlayabilmek için sürekli güncellemeler yapmanız gerekir.

Blog Uygunluğu: Sadece içeriklerle değil, aynı miktarda blogun temasını ve tasarımını da güncel tutun. Böylelikle sürekli kitlenizle ilgili olur. İlgi alanlarının değiştirilebileceğini unutmamanız gerekir. Rekabet edecekleriniz hakkında unutmayın, bloga bakarak blogların sürekli güncel olması için hazır olun.

Blog  Maliyetleri Uzun süreli kar hesaplaması yaparken, blog barındırma, blog pazarlama ve reklamcılık için maliyetler ayrdığından emin ol.

Harcanan ve zaman Yeni içerik oluşturduğunuzda, abonelerinizle iletişim kurabilmek ve güzel bir itibar sahibi olmak için haftada birkaç saatcikler harcamak gerekir. Böyle olmassa, blogdan para kazanamassınız.

Tüm faktörleri dikkat edilip incelendiğini ve düşün, blogunuz size para kazandırır. Evet, hemen para kazanamayacaksın. Ancak blogunuza ciddi bir oranda yaklaşırsan, İnternetten para kanzanmanın  üstesinden gelebilirsin.

 

One Response

  1. İsinBurada Nisan 2, 2018

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe